10 juuni 2016

naiste tantsupeo 1. proovipäev

Kahe päeva pärast on käes Naksakate SUURPÄEV, naiste II rahvatantsupidu Jõgeval, "MeheLugu". Esimest korda osaleme üleriigilisel peol. 

Reede hommikul, 10. juunil kell 8 alustasime sõitu Kärust kolme autoga - Riina H, Eva ning Aiviga roolis. Oma pagasit autosse punnitades, oli tunne nagu koliks pikemaks perioodiks kodust välja - hiljem selgus muidugi, et midagi jäi ikka kohvrisse pistmata. Enne kui oma harjutusplatsile Tabivere Põhikooli staadionile suundusime, põikasime läbi oma kaunist ööbimiskohast Puurmanni mõisakoolis, jätsime oma kimpsud-kompsud sinna. Kahjuks polnud aega mõisa ja pargiga pikemat tutvust teha. Kiire rühmapilt ning sõit jätkus harjutusplatsile.


Esialgu oli ilmataat soosiv, pakkus päikesepaistet kerge tuulega. Kas enne õhtut sai ta tantsijate peale pahaseks, et mõnda tantsu temale ei pühendatud, igatahes hakkas kergelt vihma sabistama ja läks kõledalt külmaks. Liigijuht Urve Kilk koos abiliste, Marju Auli ja Taivo Aljastega jäid üldjoontes rahule meiega, harjutuspäev lõppes isegi varem kui plaanitud. Mõnele rühmale, nimesid ei nimetatud, soovitati harjutada veel samme ja emotsiooni simmanil või oma ööbimiskohas. N5, kuhu Naksakad sel tantsupeol liigitusid, tantsis üle 700 naise. Meie tantsudeks olid "Ma es kuule" ja "Vigala reinlender" ning ühistantsud "Muhu kannanöör" ja "Leidmine". Täpselt ei mäletagi, millal täpselt mingit tantsu harjutasime. Vahepeal pakuti lõunasuppi, õhtul riisirooga - polnud just restorani toit, siiski kustutas suurema nälja ja andis jõudu edasi tantsimiseks. 

Pealelõunat hakkas taevasse kurjakuulutavaid pilvi kogunema ning õhk muutus üsna jahedaks - näpud jäid külmast kangeks. Esimese harjutuspäeva lõppedes suundus pea terve platsitäis tantsijaid nagu "üks see mees (naine)" kohalikku kaubandusse endale kindaid ja soojemat varustust otsima, ilmaprognoos järgmiseks päevaks ei lubanud midagi ilusat. Kuna kindad on hooaja kaup, tuli leppida igat sorti töökinnastega. Eva leidis imelise roosidega pleedi, mille soojust sain minagi Tantsupeol nautida. Muidugi täitusid ostukorvid lauakattega ( juustuvalik, viinamarjad, erinevad snäkid ) õhtuks.
Aivi, Mari, Meelike ja Ilme keerasid autonina kodu poole, et uinuda oma voodis. Ülejäänud suundusid ajutisse koju Puurmanis. Kuna ilm ei olnud eriti mõnus ning väsimus andis ka jalgades tunda, otsustasime loobuda pea 40 kilomeetri kaugusel, Palamusel, toimuvast simmanist. Nautisime õhtut mõisas. Eva tahvelarvuti kaudu hoidsime end kursis Euroopa Jalgpalli võistlusega Prantsusmaal ning hirmuga jälgisime ilmaprognoosi järgnevaks päevaks. 
Kristi oli ikka väga väsinud, langes unenägude maailma lausa poole lause pealt. Ülejäänud järgnesid talle peagi. Oli õige tegu, teisel proovipäeval ootas meid ees...
Kaja V
Fotohetked esimesest päevast, mil päikesesära meid Jõgevamaal tervitas.

 
Selles uhkes Puurmani lossis oli pelgupaik meie tantsijaile, kes igaõhtust koduteed ette ei võtnud. Foto: Ilme


Naksakad peesitavad päikesesäras enne ühiste proovide algust.
Keegi veel ei aima, millised üllatused on ilmataadil varuks
.
Foto: Lii Sammler

Siin algab Muhu kannanööri liikumise
selgekstegemine N5 rühmadele.

Foto: IlmeKommentaare ei ole:

Postita kommentaar